چه مقدار ، چقدر توافق سوریه شهرهای

چه مقدار ، چقدر: توافق سوریه شهرهای اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار گوناگون کشف آرامگاه بابانوئل در ترکیه

برخلاف آنچه که تاکنون فکر می‌کردیم بابا نوئل یک افسانه هست، باستان‌شناسان ادعا می‌کنند که قبر وی را در ترکیه پیدا کرده‌اند.

کشف آرامگاه بابانوئل در ترکیه

کشف آرامگاه بابانوئل در ترکیه

عبارات مهم : ترکیه

برخلاف آنچه که تاکنون فکر می کردیم بابا نوئل یک افسانه هست، باستان شناسان ادعا می کنند که قبر وی را در ترکیه پیدا کرده اند.

به گزارش آنا، قرن ها پیش از این که مرد قرمزپوش فربه تبدیل به اسطوره مدرن کریسمس شود، سنت نیکلاس یا نیکلاس قدیس، یک اسقف قرن چهارمی، نماد کریسمس مسیحیان بود. نتیجه های تحقیقات تازه نشان می دهد که آرامگاه این مرد خیر زیر یک کلیسا در جنوب ترکیه قرار دارد.

کشف آرامگاه بابانوئل در ترکیه

باستان شناسان ترک بعد از سه ماه مطالعه و بررسی موفق به کشف آرامگاه باستانی زیر کلیسای سنت نیکلاس در شهر دمیر منطقه آنتالیا شدند. گمان می شود این قبر، آرامگاه ابدی این اسقف فقید است.

کمیل کارابایرام، روزنامه نگار ترک، در این باره گفت: «این معبد در اوضاع خوبی قرار دارد. تاکنون آسیبی به این قبر وارد نشده است ولی ورود به آن سخت است چراکه سنگ های منقوشی روی زمین قرار دارد. این سنگ ها باید اندازه گیری شوند و سپس جابه جا شوند».

اگر نظریه باستان شناسان درست از آب دربیاید، کتاب های تاریخی نیز باید به روز رسانی شوند. باور عموم براین است که بقایای سنت نیکلاس در سال ۱۰۸۷، ۷۰۰ سال بعد از فوت وی، به شهر بری در ایتالیا انتقال یافته شده است است.

براساس این تفسیرات، ملوانان، استخوان های سنت نیکلاس را دزدیدند تا در دوره ای که این شهر تحت حمله های مکرر ترک های سلجوقی بود، آنها را امن و ایمن نگه دارند. این درگیری ها باعث تخریب و بازسازی کلیسا شد؛ در همین دوره بود که بقایای سنت نیکلاس از قبرش دزدیده شد.

اما اگر این رویدادها واقعا اتفاق افتاده باشد، امکان دارد که معامله گران تمام استخوان های سنت نیکلاس را بازنگردانده باشند لیکن اثراتی از بقایای این سنت سر از ونیز درآورد.

براساس نظریه فعلی باستان شناسان، هیچ کدام از این استخوان متعلق به سنت نیکلاس نیست. در واقع استخوان های دزدیده شده است به کشیش ناشناس دیگری متعلق است که در همین کلیسا دفن شده است است.

برخلاف آنچه که تاکنون فکر می‌کردیم بابا نوئل یک افسانه هست، باستان‌شناسان ادعا می‌کنند که قبر وی را در ترکیه پیدا کرده‌اند.

براساس اسناد مطالعه شده است به وسیله این تیم تحقیقاتی، سنت نیکلاس در گوری دست نخورده زیر کلیسا قرار دارد. دانشمندان با استفاده از سی تی اسکن و رادار نفوذی این آرامگاه را کشف کردند.

واژه های کلیدی: ترکیه | کلیسا | مطالعه | آرامگاه | استخوان | اخبار گوناگون

کشف آرامگاه بابانوئل در ترکیه

کشف آرامگاه بابانوئل در ترکیه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs