چه مقدار ، چقدر توافق سوریه شهرهای

چه مقدار ، چقدر: توافق سوریه شهرهای اخبار بین الملل

پنجشنبه هفته آینده حساس ترین بازی دور برگشت لیگ برتر میان استقلال و پرسپولیس برگزار می شود. دیداری که با توجه به حضور اینفانتینو، مدیر فیفا در ورزشگاه، می توان

داور دربی سریع لو رفت!

داور دربی سریع لو رفت!

عبارات مهم : قضاوت

ایران عالی ترین داورش را جلوی اینفانتینو به نمایش می گذارد

علیرضا فغانی و تیم داوری اش شانس اول قضاوت در دربی هستند.

پنجشنبه هفته آینده حساس ترین بازی دور برگشت لیگ برتر میان استقلال و پرسپولیس برگزار می شود. دیداری که با توجه به حضور اینفانتینو، مدیر فیفا در ورزشگاه، می تواند یکی از متمایزترین دربی های تاریخ فوتبال کشور عزیزمان ایران لقب بگیرد.

داور دربی سریع لو رفت!

همین حضور اینفانتینو در تهران، تا حدودی وظیفه داور دربی 86 را مشخص می کند. کمیته داوران فدراسیون فوتبال، به احتمال فراوان از علیرضا فغانی، یکی از داوران منتخب فیفا جهت قضاوت در جام جهانی 2018 استفاده کند تا از این طریق شانس فغانی را جهت قضاوت بازیهای مهم در جام جهانی اوج ببرد.

البته خود فغانی در پاسخ به این سئوال که آیا دوست دارد دربی را قضاوت کند گفت: اگر من قضاوت نکنم، بهتر هست، چون تاکنون 4 بار دربی را قضاوت کرده ام. البته جهت من فرقی نمی کند، چراکه تابع تصمیمات مسئولان بوده ام و هر مسابقه و رده ای بوده، قضاوت کرده ام. ولی اگر نظر مرا می خواهید، بهتر است قضاوت را به داوران جوان بدهند. اینفانتینو قضاوت ما را دیده و اکنون هم کاندیدای حضور در جام جهانی هستیم.

پنجشنبه هفته آینده حساس ترین بازی دور برگشت لیگ برتر میان استقلال و پرسپولیس برگزار می شود. دیداری که با توجه به حضور اینفانتینو، مدیر فیفا در ورزشگاه، می توان

با این حال همه چیز مهیاست تا فغانی در حضور مدیر فدراسیون جهانی فوتبال، یکی از پرتماشاگر ترین بازیهای آسیا را قضاوت کند. کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم در آستانه بازیهای هفته بیست و چهارم با گزینش فغانی به عنوان داور دیدار مشکی پوشان و سپاهان، شرایط جهت گزینش این داور بین المللی جهت قضاوت دربی 86 فراهم کرده هست. بازی روز شنبه فولاد و استقلال را بیژن حیدری سوت خواهد زد و جهت بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان نیز کوپال ناظمی دارو وسط خواهد بود. اینکه فغانی بازیهای ما قبل دربی را جهت سرخابی ها سوت نمی زد خود نشانه دیگری است جهت گزینش او به عنوان داور دربی 86.

فغانی تاکنون چهار بار دربی پایتخت را قضاوت کرده و اگر جهت دربی هفته آینده گزینش شود، جهت پنجمین بار این بازی مهم را سوت می زند. توصیه جالب تقارن نتایجی است که استقلال و پرسپولیس در بازیهایی که فغانی داور آن بوده، به دست آمده هست. پرسپولیس با هت تریک ایمون زیاد در سال 90، دربی 74 را با نتیجه 3 بر 2 برد. استقلال هم با علیرضا منصوریان دربی 84 را با همین نتیجه ( 3بر 2) از آن خود کرد که داور هر دو بازی، فغانی بود. در دو دربی دیگری که با سوت فغانی برگزار شد هم نتیجه صفر صفر مساوی بود؛ دربی 77 در سال 92 با 10 کارت زرد و دربی 83 در سال 95. توصیه جالب دیگر اینکه فغانی در این چهار دربی هرگز اعلام پنالتی نکرده هست، و از هر تیم هم یک بازیکن را با کارت قرمز جریمه کرده؛ یک بار مرحوم مهرداد اولادی در سال 90 و یک بار هم سید مهدی رحمتی در سال 95.

بد نیست بدانید از ۱۶ فروردین ماه 1347 که عبدالرضا موزون نخستین دربی را قضاوت کرد تاکنون، محسن ترکی با هفت بار قضاوت در شهرآورد پایتخت رکورددار است و فغانی جهت رسیدن به این رکورد نیاز به قضاوت در 3 دربی دیگر دارد.

داور دربی سریع لو رفت!

البته قبل از رسیدن به این رکورد، فغانی می تواند رکورد دیگری را با حضور در جام جهانی روسیه و قضاوت به عنوان داور وسط به نام خود بزند. آبان ماه امسال بود که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) 36 داور مهم و کمک داور را جهت مسابقه های جام جهانی 2018 روسیه گزینش کرد که نام علیرضا فغانی از کشورمان به همراه پنج داور آسیایی دیگر به نام های فهد المیرداسی از عربستان، روشن ایرماتوف از ازبکستان، عبدالله محمد از امارات، ریوجی ساتو از ژاپن و نواف شکرالله از بحرین در این فهرست قرار داشت.

فغانی که در سه سال اخیر بازی های مهمی چون دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴، دیدار فینال جام ملت های آسیا ۲۰۱۵، دیدار فینال جام کلوب های دنیا ۲۰۱۵، دیدار فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریو و دیدار نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها ۲۰۱۷ نیز سوت زده هست، یکی از داورانی است که به شدت مورد توجه فیفا قرار دارد.

پنجشنبه هفته آینده حساس ترین بازی دور برگشت لیگ برتر میان استقلال و پرسپولیس برگزار می شود. دیداری که با توجه به حضور اینفانتینو، مدیر فیفا در ورزشگاه، می توان

واژه های کلیدی: قضاوت | فوتبال | استقلال | پرسپولیس | جام جهانی | فدراسیون فوتبال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs